CV po angielsku

Stwórz idealne CV po angielsku w 3 krokach: Wybierz szablon, wypełnij swoje dane osobowe, pobierz CV i zaimponuj pracodawcom.

1. Wybierz szablon CV

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego CV w języku angielskim to dobrze trafiłeś!

Potencjalny pracodawca będzie od Ciebie wymagał CV po angielsku w momencie aplikowania do zagranicznej firmy mającej swoją siedzibę w Polsce lub w przypadku jeśli język ten będzie Ci potrzebny na danym stanowisku pracy.

Wybierz wzór CV dla Siebie!

2. Uzupełnij wzór CV

Po wyborze szablonu CV po angielsku możesz rozpocząć jego wypełnianie. To szybki i prosty sposób na profesjonalne CV.

Jeśli nie masz pewności co do poprawności zawartych w formularzu informacji sprawdź je lepiej dwa razy przed wysłaniem do potencjalnego pracodawcy. Nic tak nie odrzuca w CV po angielsku jak błędy językowe.

Rozpocznij uzupełnianie, a następnie pobierz gotowe CV po angielsku na Swój komputer.

3. Przykładowe wzory CV po angielsku:

CV po angielsku – przykład 1

Pobierz

CV po angielsku – przykład 2

Pobierz

CV po angielsku – przykład 3

Pobierz

Wyszukaj CV po angielsku:

Dzięki prostej wyszukiwarce znajdziesz wyjątkowe wzory CV po angielsku, które pomogą Ci w zdobyciu wymarzonej pracy.

CV po angielsku – Czym jest życiorys?

Życiorys to dokument, w którym podsumowuje się dorobek zawodowy i edukacyjny kandydata do pracy.

Słowo to pochodzi od łacińskiego, currículum vitae, co dosłownie oznacza „karierę życia”. Powszechnie stosowany jest również jego skrót – CV.

Szukasz pracy? W takim razie niezbędne jest posiadanie CV. Jest to dokument, który pozwoli rekruterowi ocenić Twoją kandydaturę na dane stanowisko. CV powinno więc zawierać najważniejsze informacje dotyczące doświadczenia zawodowego, wykształcenia i innych cech.

Pierwszym etapem procesu rekrutacji, w każdej firmie, jest zazwyczaj ocena otrzymanych od kandydatów CV. Mogły one pojawić się spontanicznie lub w odpowiedzi na ofertę pracy.

Składając swoje CV będziesz konkurować z innymi kandydatami na to samo stanowisko, dlatego ważne jest, abyś poświęcił czas i uwagę na stworzenie atrakcyjnego i profesjonalnego CV. Jeśli Twoje CV nie będzie się wyróżniać i nie zostanie wybrane spośród pozostałych, aby przejść do kolejnego etapu, stracisz szansę na zdobycie tej pracy.

Co powinno zawierać CV po angielsku?

Dobre CV to nie tylko dobre przygotowanie zawodowe i edukacyjne, to także dobre wyrażenie go w dokumencie. Musisz pokazać swoją pełną wartość jako kandydata na stanowisko, o które się ubiegasz.

CV powinno zawierać określone informacje, uporządkowane w różnych sekcjach. To właśnie te sekcje składają się na CV:

Dane osobowe i kontaktowe

Dane osobowe i kontaktowe są niezbędne w CV, aby można było Cię zlokalizować i przejść do procesu selekcji. Zawsze podawaj swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu i adres e-mail. Zamieszczenie innych informacji, takich jak stan cywilny, płeć, narodowość, prawo jazdy, linki do strony internetowej i sieci społecznościowych jest opcjonalne. Możesz również dołączyć aktualne zdjęcie, jeśli chcesz.

Profil osobisty

Profil osobisty jest opcjonalną sekcją CV, jednak jego zamieszczenie ma wiele zalet. Z jednej strony wyróżni Cię na tle innych kandydatów, bo niewielu kandydatów dodaje tę sekcję. Z drugiej strony pozwoli Ci podkreślić najważniejsze aspekty Twojej kandydatury, co ułatwi rekrutującemu, który uzna, że informacje są podsumowane.

W trzech lub czterech linijkach pokaż, co sprawia, że jesteś świetnym kandydatem na stanowisko, o które się ubiegasz. Możesz też wspomnieć o swoich motywacjach i aspiracjach.

Doświadczenie

Jest to najważniejsza sekcja Twojego CV. Jest to to, co pracodawcy zwykle cenią najbardziej: wcześniejsze doświadczenie zawodowe podobne lub związane z funkcjami, które będziesz wykonywać. Zamieść nazwę firmy, stanowisko, które zajmowałeś, datę rozpoczęcia i zakończenia umowy. Pod tymi szczegółami opisz, co należało do Twoich obowiązków. Jest to niezbędne, aby wiedzieli i wzięli pod uwagę doświadczenie, jakie masz w podobnych zadaniach.

Szkolenie

W przypadku wielu zawodów warunkiem koniecznym jest posiadanie określonego poziomu wykształcenia. W innych zawodach nie jest wymagane konkretne wykształcenie, ale zawsze ważne jest podanie w CV swojego poziomu wykształcenia. Należy wspomnieć o wszelkich formalnych kwalifikacjach uzyskanych w ramach szkolnictwa wyższego.

Umiejętności

To dobra sekcja, aby podkreślić swoje umiejętności i kompetencje. Postaraj się wymienić te, które są związane z pracą, o którą się ubiegasz. Unikaj tych, które są bardzo ogólne i oczywiste, które nie wnoszą nic do CV, a które zawierają wszyscy kandydaci. Jeśli Twój zawód jest bardzo techniczny, to tutaj również znajdzie się miejsce na Twoją wiedzę techniczną.

Języki

Znajomość innego języka może być niezbędna w niektórych zawodach. W innych przypadkach może to być Twoja przewaga konkurencyjna nad innymi kandydatami. Jakimi językami posługujesz się oprócz hiszpańskiego? Angielski, francuski, włoski, portugalski, niemiecki, rosyjski, japoński… Wymień te, które znasz i poziom, jaki masz w każdym z nich. A jeśli mówisz po galicyjsku, katalońsku lub baskijsku, nie zapomnij umieścić tego w swoim CV.

Hobby i zainteresowania

Ta część CV zawiera więcej informacji o Tobie. Bardzo ciekawie jest je zawrzeć zwłaszcza wtedy, gdy Twoje hobby i zainteresowania są w jakiś sposób związane z danym stanowiskiem. Ponadto niektóre hobby pokażą, że rozwinąłeś pewne umiejętności, które są interesujące dla danego stanowiska.

Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne pokazują Twoje zainteresowania i umiejętności, które nabyłeś podczas ich wykonywania. Jest to dobra okazja do podkreślenia kompetencji, które rozwinąłeś dzięki tym zajęciom i które będą bardzo przydatne w pracy, o którą się ubiegasz.

Kursy

Kursy i warsztaty, w których brałeś udział, mogą być cenne w pracy i umieścić Cię na krótkiej liście. To szkolenie uzupełniające, choć krótsze od formalnego, jest zwykle bardziej specjalistyczne i w wielu przypadkach dostarcza bardzo konkretnej i praktycznej wiedzy, która będzie bardzo przydatna w Twoim zawodzie i w firmie, która Cię zatrudni.

Praktyki

Doświadczenie stażowe dodaje wartości do Twojego CV, zwłaszcza jeśli nie masz jeszcze doświadczenia zawodowego. Ten pierwszy kontakt ze światem pracy, nawet jeśli nieodpłatny, pozwala poznać i rozwinąć umiejętności i kompetencje, które wykorzystasz w pracy. Wspomnij o nich w swoim CV tak, jak wymieniłbyś swoje doświadczenie, opisując funkcje, które pełniłeś.

Referencje

W niektórych procesach selekcji wymagane jest przedstawienie referencji. Zazwyczaj zostaniesz poproszony o podanie danych kontaktowych poprzednich pracodawców w celu uzyskania referencji. Zazwyczaj są one jednak wymagane na późniejszym etapie rekrutacji. Możesz zamieścić te dane kontaktowe w swoim CV lub po prostu zaznaczyć, że dostarczysz referencje na żądanie.

Jak zrobić CV w języku angielsku?

Znalazłeś ciekawą ofertę pracy w międzynarodowej korporacji, która wymaga języka angielskiego? Nadszedł czas, aby wysłać swoje CV. W jednej lub dwóch stronach pokaż rekruterowi, dlaczego jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko. Dobre CV zwiększy Twoje szanse na przejście do kolejnego etapu rekrutacji: rozmowy kwalifikacyjnej.

Możesz stworzyć CV w edytorze tekstu, takim jak Word, ale jeśli chcesz się wyróżnić atrakcyjnym i profesjonalnym, powinieneś wypróbować internetowy kreator CV. Wypełnij swoje dane osobowe, dodaj istotne informacje, wybierz szablon, który najbardziej Ci się podoba i Twoje CV jest gotowe do wysłania!

Wskazówki dotyczące pisania CV po angielsku:

Chcesz stworzyć dobre CV, które będzie się wyróżniać, będzie przejrzyste i będzie miało indywidualny charakter? Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby stworzyć profesjonalne CV:

  1. Wzór CV

Dobry projekt powinien być łatwy do odczytania, z wyraźnymi sekcjami, aby ludzie mogli szybko znaleźć informacje. Użyj pogrubionej czcionki i punktorów, aby podkreślić i uporządkować różne części CV.

  1. Pisz jasno i zwięźle

Rekruter nie ma wiele czasu do stracenia na każde CV, więc ułatw mu pracę, podając jasne i zwięzłe informacje. Unikaj używania skrótów, ale trzymaj się sedna sprawy i pisz prostym językiem.

  1. Zamieszczaj tylko istotne informacje

Zbyt duża ilość informacji wywołuje efekt odwrotny do pożądanego. „To, co dobre, jest dwa razy lepsze, a to, co dobre, trwa krótko. Pomiń w swoim CV informacje, które nie są ważne dla tej konkretnej pracy. Pozwoli to skupić uwagę na tym, co istotne.

  1. Nigdy więcej niż dwie strony

Z reguły CV nigdy nie powinno być dłuższe niż dwie strony. W niektórych przypadkach może wystarczyć jedna strona, o ile podasz wszystkie niezbędne informacje. Jeśli Twoje CV jest dłuższe niż dwie strony, czas zredukować jego zawartość poprzez wyeliminowanie tego, co nie jest ważne, pisanie w bardziej bezpośredni sposób i/lub użycie bardziej kompaktowego szablonu i projektu.

  1. Bądź pozytywny

CV to miejsce na zaprezentowanie siebie jako kandydata, pokazanie swoich mocnych stron. Unikaj wspominania o swoich słabościach, chcemy tylko, żeby widzieli tu Twoją wartość. Jeśli zostaniesz o to zapytany podczas rozmowy kwalifikacyjnej, będziesz miał czas, aby o tym opowiedzieć.

CV jest tym, co zrobi pierwsze wrażenie i co zadecyduje o tym, czy przejdziesz do następnego etapu procesu selekcji. Dlatego tak ważne jest, abyś przed wysłaniem zwrócił szczególną uwagę na jego sporządzenie i stworzenie.

Unikaj popełniania najczęstszych błędów podczas pisania CV w języku angielskim:

Nieaktualne CV

Przed wysłaniem CV upewnij się, że jest ono aktualne. Przegapisz okazje, jeśli nie zamieścisz najnowszych informacji.

Błędy ortograficzne

Błąd ortograficzny lub gramatyczny w CV jest błędem i może wysłać Twoje CV prosto do kosza. Tak, niektórzy rekruterzy nie wezmą pod uwagę kandydatów, którzy wyślą CV z błędami ortograficznymi. Świadczy to o braku zainteresowania. Aby tego uniknąć, przeczytaj swoje CV kilka razy przed wysłaniem i poproś przyjaciela lub członka rodziny o przeczytanie go, aby dostrzec wszelkie błędy: „cztery oczy widzą więcej niż dwa”.

Nieuporządkowany i zagracony format

W CV forma (układ) jest równie ważna jak treść, bo jeśli będzie niechlujna, to trudno będzie ją zrozumieć. Wyraźnie wyróżnij każdą z sekcji i zamieść je w odpowiedniej kolejności.

Nieistotne dane osobowe

Nie ma potrzeby umieszczania w CV zbyt wielu danych osobowych, gdy nie są one wymagane. Informacje takie jak stan cywilny, wiek czy narodowość mogą działać na Twoją niekorzyść i być podatne na dyskryminację. Zamieszczaj tylko te informacje, które są ważne dla danego stanowiska.

Luki w CV

Czy nie pracowałeś przez dłuższy czas? Jeśli to możliwe, podaj w swoim CV informacje, które wskazują, czym zajmowałeś się w tym okresie. Jeśli nie jest to możliwe, bądź przygotowany na to, że odpowiesz na pytanie rekrutera podczas rozmowy kwalifikacyjnej – na pewno Cię o to zapyta.

Nieprofesjonalne zdjęcie

Jeśli zdecydujesz się umieścić w swoim CV zdjęcie, powinno ono wyglądać profesjonalnie. Unikaj wszelkich zdjęć, na których nie masz na sobie profesjonalnego stroju i oczywiście wszelkich zdjęć, które pokazują innych ludzi lub na których wyglądasz jakbyś imprezował.

Określasz w CV swoje oczekiwania dotyczące wynagrodzenia

CV nie jest miejscem na przedstawienie swoich oczekiwań płacowych. Bądź przygotowany na odpowiedź na to pytanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale nie wyprzedzaj siebie, umieszczając tę informację w CV.

Kłamstwo w CV

Mówią, że można złapać kłamcę, zanim złapie się kulawego. Kłamstwo w CV nigdy nie jest dobrym pomysłem, dowiedzą się o tym i stracisz wszelkie szanse, jakie mogłeś mieć na zdobycie pracy. Nikt nie chce, aby w jego firmie pracował kłamca.

Wysyłanie tego samo CV na wszystkie oferty pracy

Wysyłanie ogólnego CV do wszystkich firm to błąd, który popełnia wielu kandydatów. Za każdym razem, gdy wysyłasz ją na nową ofertę pracy, powinieneś ją przejrzeć i dostosować do tego konkretnego stanowiska. Jak? Poprzez podkreślenie tego, co jest najbardziej istotne dla danego stanowiska lub firmy. Dzięki temu będziesz miał większe szanse na to, że zostaniesz wezwany na rozmowę kwalifikacyjną.